• Ayelita

הנה באנו הביתה


לפני כשנתיים החל המסע המרגש והמופלא של בניית הבית שלנו. עם ציפיות, חששות והתרגשות יצאנו לדרך.

החלום על בית משלנו בכפר החל לפני מספר שנים כשרכשנו מגרש במושב פעמי תש"ז, ישוב כפרי בצפון הנגב, הוקסמתי מצניעותו של הישוב ומתחושת הנוסטלגיה שעלתה בי כשהגעתי לכאן לראשונה. על אף שלא גדלתי כאן, משהו באווירה הזכיר לי את מחוזות ילדותי.

השלב הבא במסע היה תהליך תכנון הבית ביחד עם האדריכלית נעמה יואב רוזנטל מגבעות בר. רצינו בית פשוט נוח ומואר. בנוסף לזה, היו חשובים לי במיוחד פתרונות אחסון יעילים (כי איפה מאחסנים את השואב אבק ואת המטאטא? כשנכנסים הביתה איפה תולים את המעיל והתיק במקום סתם להניח על השולחן? ועוד ועוד שאלות הרות גורל) בעזרתה של נעמה ניסינו לחשוב על הפרטים קטנים בחיי היום יום. והיא מצידה, סייעה לנו לראות דברים מנקודות מבט אחרות והציעה לנו מגוון פתרונות ורעיונות ובסופו של דבר קיבלנו תוכנית של בית בדיוק כמו שרצינו.

עוד בשלב התכנון הבנו כמה לא פשוט לקבל החלטות ביחד ועם בניית השלד נוצרה בינינו חלוקה טבעית ונוחה בתהליך קבלת ההחלטות: הוא- מקבל החלטות בכל נושא השלד, הספקים, החומרים, האיטום, החומה וכו' או בקיצור על הצד הטכני. אני - מקבלת החלטות בשלב הגמר ובכל מה שקשור בעיצוב הבית - בחירת ריצוף וחיפוי, מטבח, מקלחות, צבעים ריהוט וכד'. ביחד - קיבלנו מספר החלטות שלא הצלחנו לקבל לבד או שהיה חשוב לנו לעשות ביחד כמו - תכנון חלונות , בחירת צבע חיצוני ותכנון עיצוב החזית.

כשהבניה החלה ולאחר זמן קצר כשהשלד היה גמור, ההתרגשות שלי החלה לעלות. מצוידת בכל אמצעי ההשראה האפשריים התחלתי לתכנן ולחלום את עיצוב הבית. את ההשראה שלי קיבלתי ממגוון מקורות: המגזינים של נישה ליוו אותי לאורך כל התהליך, כאשר חוש העיצוב שלי מתעדכן ומשתבח תוך מעקב אחד מגמות עיצוב וחידושים בתחום. בכל גיליון הופתעתי, למדתי, התרשמתי וחידדתי את הטעם שלי. כמובן שנעזרתי בכלי ההשראה הגאוני - פינטרס, שם ביליתי שעות ארוכות של התפעלות, חלימה ונעיצת תמונות מעוררות השראה.

חפצים רבים, מקומות ,שווקים, חנויות ובתים רבים היוו לי מקור השראה חשוב לחזון של עיצוב הבית. כך למשל, טקסטורות, צבעים ומרצפות עתיקות, עוררו בי השראה לשילוב אריחי בטון בריצוף הבית. את התמונות האלו צילמתי במהלך שיטוט בעיר העתיקה בבאר שבע:

חנויות יד שנייה ושווקי פשפשים היו בשבילי המקור המאתגר והמהנה ביותר בשלב ההשראה. כך יכולתי לשלב את אהבתי הרבה לפריטים וינטאג', חידוש רהיטים ואיסוף פריטים שיש להם "סיפור" ו"אופי". בזמן שהבית נבנה ואני דמיינתי איך יראה כל חדר, הייתי עסוקה בשדרוג רהיטים וחפצים וביצירת פריטים שונים:

היום, אנחנו גרים למעלה משנה בבית הוא מתחיל לקבל צורה ואופי. המלאכה עוד רבה אבל הנה הצצה לעיצוב הפנים שנעשה תוך ניצול המשאבים הקיימים ובתקציב מוגבל מאוד.


0 צפיות

רוצים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל ניוזלטר ממני עם עדכונים והפתעות?

אומנות | עיצוב | השראה

אתר Ayelita הוא אתר יצירתי של צילומים, רעיונות יצירתיים, הדרכות בנושאי אמנות, עיצוב ויצירה, טיולים ומקומות מעוררי השראה בארץ ובעולם. בקרוב תיפתח חנות אונליין למוצרי נייר מעוצבים, הדפסים ואיורים. ​

עקבו אחריי

  • לוגו אינסטגרם
  • לוגו פייסבוק
  • לוגו יוטיוב
  • לוגו פינטרסט

© 2020 כל הזכויות שמורות לאתר Ayelita. אין להעתיק מידע, תוכן ותמונות ללא קבלת אישור מבעלי האתר.