top of page
  • תמונת הסופר/תAyelita

נשים יוצרות בנגב | יסכה גלעד

יסכה גלעד, מעצבת פנים מהישוב שבי דרום ואמא לשבעה ילדים, הגיעה לתחום העיצוב די במקרה. בתור חברה בישוב קהילתי היא נבחרה לוועדה העוסקת בתחום הבניה, אחד מתפקידיה היה לבחור אדריכלים שיתכננו בתים בישוב. בלי שום היכרות מוקדמת היא נזרקה לעולם של תכניות בניה ומושגים בעיצוב, התאהבה מיד והשאר היסטוריה.


 

# נעים להכיר| ספרי לנו על עצמך ועל העסק שלך


"אני מעצבת בעיקר בתים פרטיים בדגש על עיצוב אמיתי למשפחות. כשאני אומרת אמיתי, אני מתכוונת לכזה שיהיה הכי פרקטי, נח לתפעול יומיומי, לתת פתרונות לצרכים של הגרים בבית ולא רק כזה שיצטלם טוב למגזין לעיצוב. אני מעצבת בתים משלב התכניות בשיתוף עם אדריכל, מכינה תכניות לשיפוץ ומלבישה בתים קיימים".

# תשוקה | מה את הכי אוהבת בעסק שלך?


"וואו, הכל! אני אוהבת את המפגש עם אנשים במקום הכי פרטי ואישי - הבית שלהם. אני אוהבת להסתובב, לראות ולגעת בשפע שיש בחנויות. אני אוהבת להכין תכניות נגרות לביצוע או תכניות מטבח. ואולי יותר מהכל, אני אוהבת לראות את כל הטוב שהשינוי בבית עושה לאנשים".

# הצצה אל "מאחורי הקלעים"| תארי את תהליך העיצוב עם הלקוחות


"התהליך מתחיל מפגישת היכרות, בה אני שומעת בהרחבה על הפרויקט, על החלומות, התקציב ואני מסבירה ללקוחות מהו תהליך העבודה. במידה והחלטנו להמשיך יחד, אני שולחת שאלון מפורט ללקוחות, בוחרת קונספט ייחודי לפרויקט ומכינה תכניות לביצוע והדמיות לחלל".


"לאחר אישור ההדמיות והתכניות, אני שולחת ללקוחות רשימת קניות מדויקת ואנחנו יוצאים ליום קניות משותף. כשהכל נמצא במקומו וכל מה שרכשנו הגיע, אני מגיעה ליום הקמה על מנת לוודא שלא חסר כלום והפרויקט הושלם".


# השראה | מה הם מקורות ההשראה שלך?


"הילדים שלי בעיקר, חיי היומיום והנוף הדרומי המשגע".

# פרויקט הדגל| ספרי לנו מהי היצירה הכי משמעותית שלך


"אני חושבת שעיצוב הבית הפרטי שלי, הוא התוצר הכי משמעותי עבורי עד היום. זו היצירה שהיתה הכי מורכבת מבחינתי כי הרגשתי שיש ציפייה של הסביבה לתוצר שיהיה לא פחות מ-וואו, כזה שיהיה הכי מתקדם, חדשני ויביא לידי ביטוי את האג'נדה שלי ובגדול".


"לשם המחשה, מישהי שאלה אותי האם השליכט של הבית עומד להיות כחול. זה היה כמובן בצחוק אבל הראה לי שאנשים מכירים את הסגנון שלי ומצפים בהתאם להיות מופתעים. אל מול כל זה, לי היה חשוב לתכנן לפי מה שנכון לנו כמשפחה, לתת את הפתרונות הכי פרקטיים ולהיצמד לתקציב ולאו דווקא לעשות את מה ש"נראה" או נחשב. עם כל זה שהתהליך היה כזה, אני אוהבת מאוד את מה שיצא ונהנית מהתוצר בכל יום".# טיפים לתחילת הדרך | מה תמליצי למי שרוצה לפתוח עסק חדש בתחום שלך?


"לקחת קורס שיווק או לפנות ליועץ שיווקי שקיבלת עליו המלצות, לפתוח פייסבוק עסקי, לפנות לקולגות ותיקות ולראיין אותן כדי ללמוד מהניסיון שלהן וללכת לנטוורקינג."


# ערכים | מהם הערכים העיקריים על פיהם את פועלת בעסק ?


"כנות ויושר- אני תמיד אומר את דעתי (ועם זאת תמיד אומרת שבסוף זה לא הבית שלי אז מקבלת כל החלטה) ולעולם לא לוקחת עמלה על חשבון הלקוחות שלי".


"אופטימיות- מאמינה שעיצוב עושה טוב לאנשים במישור האישי, הזוגי, מול הילדים, אני מאמינה בתהליך מעצים וכיפי".


"בנוסף, חשוב לי להביא צבעוניות לבתים שאני מגיעה אליהם, אפילו בנגיעות. צבעים זה שמחה ואור וזה דבר שחוזר בעבודות שלי".# הגשמה | חלום שלך שטרם הגשמת בעסק


"אני מאוד רוצה בעתיד לעצב בית ספר. בתור מורה לשעבר יש לי חיבור לתחום הזה והיכרות עמוקה עם המערכת. עיצבתי בעבר כיתת חינוך מיוחד וזה היה מרגש, שליחות בעיניי".
# אתגר | מהו האתגר העיקרי שלך בעסק בתקופת הקורונה ?


"בסגר הראשון לא עבדתי בכלל. הייתי בשוק ולקח לי זמן לעכל. לשמחתי התאוששתי והעניינים חזרו למסלול ואפילו פורחים טפו טפו :)".

"כשאין מסגרות והילדים בבית זה בהחלט מאתגר אבל אני לומדת איך לנהל את הזמן שלי. אני מקווה מאוד שזה עומד להיות מאחורינו".# יצירת קשר עם יסכה


צילום תמונת תדמית: אריה מינקוב

צילום תמונות עיצוב פנים: רותם פייפר

 

מעוניינת להצטרף למדור "נשים יוצרות בנגב"?

צרי קשר ואשמח לשלוח לך פרטים: info@ayelita.com317 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page