top of page
  • תמונת הסופר/תAyelita

נשים יוצרות בנגב | מיכל בנק כהן

עודכן: 14 בינו׳ 2021

מיכל בנק כהן - בת 37, נשואה, אמא לשלושה וגרה במושב קלחים. היא בעלת תואר שני בתולדות האמנות ותרבות חזותית. הסטודיו שלה, סטודיו מיכחוליקה, מחבר בין שלושה תחומים עיקריים: אמנות, משחק וחוויה. עבודתה כוללת פיתוח משחקים וכלים משפחתיים המעודדים תקשורת וערכים טובים, וסדנאות הכוללות יצירה ושיח מעשיר ומעצים.


 

# נעים להכיר| ספרי לנו על עצמך ועל העסק שלך"אני מיכל והעסק שלי נקרא סטודיו מיכחוליקה. מאז ומתמיד הייתי אדם יוצר. המוצרים שלי כוללים ערכות קלפים, משחקים משפחתיים וסדנאות אומנות ויצירה. קהל היעד עבור המוצרים שלי הוא כל מי שעושה תהליכים עם ילדים. בראש ובראשונה הורים, שמעוניינים ליצור זמן איכות ולעודד תקשורת וערכים טובים בבית. הם מתאימים גם לאנשי חינוך, טיפול ואימון, והם מעולים כמתנה מרוכזת לילדים בגנים, כיתות נמוכות וארגונים".

# תשוקה | מה את הכי אוהבת בעסק שלך?


"אני אוהבת את החופש והמגוון שהיא מאפשרת. אני יכולה לבחור נושאים שמעניינים אותי או רלוונטיים לחיי האישיים בנקודת זמן נתונה וליצור סביבם סדנה או מוצר לפי נטיית לבי".


"אני אוהבת גם את העובדה שהעיסוק הזה מאלץ אותי לצאת מאזור הנוחות שלי וללמוד כלים חדשים בטכנולוגיות שונות. אחד הדברים שנהניתי ללמוד וליצור בעצמי היה סרטון "סטופ מושן". סביר להניח שלא הייתי מגיעה לעשות זאת אם הייתי עוסקת במשהו אחר".
# הצצה אל "מאחורי הקלעים"| תארי את תהליך היצירה שלך


"העבודה שלי לא מחולקת לשלבי פעולה מוגדרים, והרבה פעמים אני עובדת בכמה מישורים במקביל, למשל: כתיבת התוכן עבור חלק מהקלפים, מנוחה מכתיבת הקלפים ומעבר לציורים שעליהם, חזרה לכתיבה ושוב חזרה לציור. כך גם בבניית סדנה, אני מדלגת בין השלבים השונים באופן רוחבי".


"ערכת "צעדים קטנים לערכים גדולים" נולדה מתוך אתגר שזיהיתי אצלי ובסביבתי: מצד אחד רצון לכוון את בחירות הילדים בתחומים רבים, לחזק ערכים חשובים ולהטמיע הרגלים טובים, ומצד שני התחושה שבתוך שגרת היומיום העמוסה חלק מהנושאים חומקים מבין האצבעות".


"אני מאמינה שתהליכים מתונים ויומיומיים, בצעדים קטנים, הם בעלי השפעה גדולה. לכן פיתחתי ערכת משימות שעוזרת לחלחל ערכים והרגלים טובים לשגרת היומיום בטפטופים, תוך חיזוק התקשורת המשפחתית ויצירת זמן איכות מהנה".


מדובר בחמישים קלפי משימות מאוירים בעבודת יד שלי, מחולקים לחמש קטגוריות: עצמאות, יצירתיות, הגשמה, בריאות וחברות. הערכה פותחה תוך התייעצות עם חמש נשות מקצוע מתחומים שונים והיא מיוצרת בישראל".

# השראה | מה הם מקורות ההשראה שלך?


"החיים האישיים שלי מספקים המון השראה למוצרים שלי. ערכת הקלפים, למשל, נוצרה מתוך אתגר אישי שלי בהורות. אפילו ציורי הילדים מזכירים את הילדים שלי".


"בסדנאות אני שואבת השראה מכל מה שסביבי. הטבע ועונות השנה מאד משפיעים עליי והרבה פעמים מכתיבים את הנושאים שבהם אתעמק בסדנאות הציור".


"ביצירת סדנאות ומפגשים עבור נשים אני מושפעת מאמניות ואמנים שאני אוהבת ומסוגיות שקשורות לחייהן של נשים כיום, בין אם מתוך חיי האישיים וחיי הנשים הקרובות לי ובין אם מתוך נושאים אקטואליים רחבים יותר".
# פרויקט הדגל| ספרי לנו מהי היצירה הכי משמעותית שלך


"אני חייבת לומר בכנות שאין לי יצירה או פרוייקט ספציפיים שהם החשובים ביותר. בכל פעם שאני יוצרת מוצר או סדנה, יש בו איזושהי התפתחות מהפרוייקט הקודם שיצרתי, ומצד שני לכל מוצר יש את הייחודיות והמקום שלו".
# טיפים לתחילת הדרך | מה תמליצי למי שרוצה לפתוח עסק חדש בתחום שלך?


"בעידן שלנו אנחנו יכולות ללמוד ולבצע בעצמנו כמעט כל דבר, מעיצוב פלאייר, דרך עריכת סירטון שיווקי ועוד, אבל חשוב להחליט מהם הדברים בהם אנו בוחרות להשקיע אנרגיה, ומהם התחומים שאותם יהיה יעיל ונכון יותר להשאיר לאנשי מקצוע. להתמקד במה שאנחנו אוהבות ורוצות לעשות".


"אני ממליצה גם ליצור קשרים עם נשים וגברים שעוסקים בתחומים דומים ולא להישאר בתפיסה של תחרות. זו אחת הדרכים היעילות ביותר לצמוח לדעתי."# ערכים | מהם הערכים העיקריים על פיהם את פועלת בעסק ?


"כל המוצרים שלי כוללים את האמנות שלי ועל כך לעולם לא אתפשר. המוצרים שיוצרו עד כה מאויירים בעבודת יד שלי, אולי במוצרים הבאים אכניס טכניקות יצירה נוספות. כל המוצרים נועדו לעיסוק משותף ומשפחתי ובכולם התייעצתי עם נשות מקצוע על מנת להעניק למוצר עומק וערך מוסף".

# הגשמה | חלום שלך שטרם הגשמת בעסק


"אני עובדת על ספר ילדים שהוא בגדר הגשמת חלום מבחינתי. חלום רחוק רחוק הוא ליצור אי פעם פודקאסט סביב נשים ואמנות או סביב נושא אחר שהעיסוק שלי כיום נוגע בו".# אתגר | מהו האתגר העיקרי שלך בעסק בתקופת הקורונה ?


"האתגר העיקרי היה בקיום סדנאות, קיימתי מעט מאוד סדנאות, תחת הקפדה על ההנחיות. למען האמת, רוב החודשים האחרונים עברו עליי בהריון ואחר כך לידה, כך שנתתי לעצמי זמן להתמסר לבית, למשפחה ולעצמי. עכשיו לאט לאט אני חוזרת לעשייה ממלאת ומשמחת".# יצירת קשר עם מיכלטלפון - 054.7922703


צילום תמונות: ג'ני פפרמן 

מעוניינת להצטרף למדור "נשים יוצרות בנגב"?

צרי קשר ואשמח לשלוח לך פרטים: info@ayelita.com

בחזרה לעמוד הראשי


137 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page